bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Centre Earth

A Centre Earth egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
visszafogott
meleg tónusú

HEX

#685549

RGB

rgb(104, 85, 73)

HSL

hsl(23, 18%, 35%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#685549

Legközelebbi: Centre Earth

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Centre Earth színértékei

HEX

#685549

RGB

rgb(104, 85, 73)

HSL

hsl(23, 18%, 35%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Centre Earth színről?

A Centre Earth HSL világossága 35%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 18%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 23°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (75/100), ezt követi a háttérszín (60/100).

Világosság

35%

közepesen sötét

Telítettség

18%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

75/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

7.04:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.98:1

A fekete szöveg és a Centre Earth háttér kontrasztaránya 2.98:1.

WCAG / fehér szöveg

7.04:1

A fehér szöveg és a Centre Earth háttér kontrasztaránya 7.04:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Centre Earth háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.04:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Centre Earth komplementer árnyalata #495D69, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #69494D és #696649.

Komplementer

#495D69

Legközelebbi név: Shot Over

Analóg −30°

#69494D

Legközelebbi név: Estate Vineyard

Analóg +30°

#696649

Legközelebbi név: Cedar Glen

Fejlesztőknek

Használd a Centre Earth színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#685549

--color-centre-earth: #685549;

Árnyalatok

A Centre Earth világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F0EEED

Perfect White

100

#D9D5D2

Woodland Wildflower

200

#BBB3AD

City Street

300

#9D9189

Portobello Mushroom

400

#7F6F64

Summer Sparrow

500

#685549

Centre Earth

600

#5E4D42

Rookwood Dark Brown

700

#4E4037

Paco

800

#3E332C

Chinese Ink

900

#2F2621

Wood Bark

Gyors értékelés

Mire jó a Centre Earth?

Gyors áttekintés arról, hogy a Centre Earth milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Centre Earth

#685549

Elsődleges márkaszín

Használható

48/100

Kiemelőszín

Óvatosan

38/100

CTA / gomb

Óvatosan

44/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Használható

47/100

Szövegszín

75/100

Border / elválasztó

Használható

56/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Centre Earth színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Centre Earth színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Centre Earth vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Karakteres Palakő Series

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#446E35

#416671

#553B5E

#71544B

#F0F0F0

Friss Erdő

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#3D6E35

#416071

#593B5E

#71594B

#F0F0F0

Elegáns Agyag Tone

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#4C6E35

#416D71

#503B5E

#714F4B

#F0F0F0

Elegáns Mező Edition

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#6A356E

#715641

#3D5E3B

#4B6171

#F0F0F0

Mézes Mező Edition

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#356E35

#415971

#5E3B5E

#715E4B

#F0F0F0

Tiszta Palakő Tone

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#63356E

#715041

#425E3B

#4B6671

#F0F0F0

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Centre Earth háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

7.04:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.98:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 7.04:1

A színről

01

Milyen szín a Centre Earth?

A Centre Earth (#685549) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Centre Earth megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Centre Earth?

A Centre Earth különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Centre Earth?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Centre Earth különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Centre Earth vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Centre Earth használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Centre Earth erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Centre Earth karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Centre Earth használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Centre Earth használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Centre Earth – kérdések és válaszok

Milyen szín a Centre Earth?

A Centre Earth (#685549) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 23° árnyalat, 18% telítettség és 35% világosság.

Milyen színek illenek a Centre Earth színhez?

A HSL színkör alapján a Centre Earth komplementer árnyalata #495D69, amelyhez a Shot Over áll közel. Analóg kombinációhoz a #69494D és #696649 árnyalat használható; ezekhez a Estate Vineyard és Cedar Glen áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Centre Earth webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Centre Earth legerősebb szerepköre szövegszín (75/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 35%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Centre Earth háttéren?

A Centre Earth háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.04:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.98:1, a fehér szövegé 7.04:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Centre Earth?

A Centre Earth számított CTA-alkalmassági pontszáma 44/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Centre Earth színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Centre Earth (#685549), a fehér szöveg ajánlott, mert 7.04:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Centre Earth háttérszínként?

A Centre Earth háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 35%-os világossága és 18%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Centre Earth HEX, RGB és HSL kódja?

A Centre Earth HEX kódja #685549. RGB értéke 104, 85, 73, HSL értéke pedig 23°, 18%, 35%.

Fedezz fel további színeket

A Centre Earth színhez hasonló árnyalatok

Wild Mustang

#695649

Bargeboard Brown

#68534A

Chocolate Swirl

#68574B

Rain Drum

#685346

Chocolate Chunk

#6B574A

Buffalo Dance

#695645

Authentic Brown

#6B5446

Cacao

#6B5848