bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Ce Soir

A Ce Soir egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú lila szín.

lila
közepes világosságú
közepesen telített
hideg tónusú

HEX

#9271A7

RGB

rgb(146, 113, 167)

HSL

hsl(277, 23%, 55%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#9271A7

Legközelebbi: Ce Soir

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Ce Soir színértékei

HEX

#9271A7

RGB

rgb(146, 113, 167)

HSL

hsl(277, 23%, 55%)

Színcsalád

lila

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Ce Soir színről?

A Ce Soir HSL világossága 55%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 23%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 277°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (65/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (62/100).

Világosság

55%

közepes világosságú

Telítettség

23%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

65/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

5.14:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

5.14:1

A fekete szöveg és a Ce Soir háttér kontrasztaránya 5.14:1.

WCAG / fehér szöveg

4.08:1

A fehér szöveg és a Ce Soir háttér kontrasztaránya 4.08:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Ce Soir háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.14:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Ce Soir komplementer árnyalata #86A772, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #7872A7 és #A772A0.

Komplementer

#86A772

Legközelebbi név: Putrid Green

Analóg −30°

#7872A7

Legközelebbi név: Purple Mountain Majesty

Analóg +30°

#A772A0

Legközelebbi név: Violet Femmes

Fejlesztőknek

Használd a Ce Soir színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#9271A7

--color-ce-soir: #9271A7;

Árnyalatok

A Ce Soir világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F4F1F6

White Convolvulus

100

#E4DCE9

Awakened

200

#CEBFD7

Perspective

300

#B8A3C6

Violet Fields

400

#A286B4

Daylight Lilac

500

#9271A7

Ce Soir

600

#836696

Dark Lavender

700

#6E557D

Charoite Violet

800

#584464

Sunset Serenade

900

#42334B

Acai Berry

Gyors értékelés

Mire jó a Ce Soir?

Gyors áttekintés arról, hogy a Ce Soir milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Ce Soir

#9271A7

Elsődleges márkaszín

Használható

62/100

Kiemelőszín

Használható

49/100

CTA / gomb

Használható

57/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

61/100

Szövegszín

Használható

52/100

Border / elválasztó

65/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Ce Soir színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Ce Soir színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Ce Soir vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Esős Korall

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#B1B668

#7A95B8

#8E6CA7

#EBEBEB

#292929

Barackos Moha Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B69C68

#7DB5A2

#906CA3

#F0F0F0

#242424

Jeges Agyag

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B6A668

#7DB5AA

#986CA3

#F0F0F0

#242424

Barackos Palakő Tone

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B69168

#7DB59B

#896CA3

#F0F0F0

#242424

Óceáni Kert No. 3

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#A6B668

#7A8DB8

#956CA7

#EBEBEB

#292929

Acélos Palakő Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#B6B168

#7A9DB8

#866CA7

#EBEBEB

#292929

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Ce Soir háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

4.08:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

5.14:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 5.14:1

A színről

01

Milyen szín a Ce Soir?

A Ce Soir (#9271A7) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú lila szín. A lila színcsaládra jellemzően kreatív, karakteres és kifinomult vizuális karaktert képvisel.

02

A Ce Soir megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Ce Soir?

A Ce Soir különösen jól használható kreatív márkákhoz, prémium megjelenésekhez és egyedi vizuális identitásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Ce Soir?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Ce Soir különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Ce Soir kreatív, különleges és kifinomult benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, kreatív szolgáltatások és wellness területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy kreatív, karakteres és kifinomult megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Ce Soir használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Ce Soir erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Ce Soir karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Ce Soir használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Ce Soir használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Ce Soir – kérdések és válaszok

Milyen szín a Ce Soir?

A Ce Soir (#9271A7) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú lila szín. HSL értéke 277° árnyalat, 23% telítettség és 55% világosság.

Milyen színek illenek a Ce Soir színhez?

A HSL színkör alapján a Ce Soir komplementer árnyalata #86A772, amelyhez a Putrid Green áll közel. Analóg kombinációhoz a #7872A7 és #A772A0 árnyalat használható; ezekhez a Purple Mountain Majesty és Violet Femmes áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Ce Soir webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Ce Soir legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (65/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (62/100). 55%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Ce Soir háttéren?

A Ce Soir háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.14:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 5.14:1, a fehér szövegé 4.08:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Ce Soir?

A Ce Soir számított CTA-alkalmassági pontszáma 57/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Ce Soir színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Ce Soir (#9271A7), a fekete szöveg ajánlott, mert 5.14:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Ce Soir háttérszínként?

A Ce Soir háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 55%-os világossága és 23%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Ce Soir HEX, RGB és HSL kódja?

A Ce Soir HEX kódja #9271A7. RGB értéke 146, 113, 167, HSL értéke pedig 277°, 23%, 55%.

Fedezz fel további színeket

A Ce Soir színhez hasonló árnyalatok

Hyacinth

#936CA7

Amethyst Orchid

#926AA6

Knight Elf

#926CAC

Crown Jewels

#946DAD

Violet Frog

#926EAE

Fairy Wren

#8A6FA9

Romantic Moment

#9076AE

Diffused Orchid

#93739E