Szín adatlap
Capri Water Blue
A Capri Water Blue egy világos, közepesen telített és hideg tónusú cián szín.
HEX
#ABE2D6
RGB
rgb(171, 226, 214)
HSL
hsl(167, 49%, 78%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#ABE2D6
Legközelebbi: Capri Water Blue
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Capri Water Blue színértékei
HEX
#ABE2D6
RGB
rgb(171, 226, 214)
HSL
hsl(167, 49%, 78%)
Színcsalád
cián
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Capri Water Blue színről?
A Capri Water Blue HSL világossága 78%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 49%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 167°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (71/100).
Világosság
78%
világos
Telítettség
49%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
75/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
14.58:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
14.58:1
A fekete szöveg és a Capri Water Blue háttér kontrasztaránya 14.58:1.
WCAG / fehér szöveg
1.44:1
A fehér szöveg és a Capri Water Blue háttér kontrasztaránya 1.44:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Capri Water Blue háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.58:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Capri Water Blue komplementer árnyalata #E2ABB7, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #ABE2BB és #ABD3E2.
Fejlesztőknek
Használd a Capri Water Blue színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#ABE2D6
--color-capri-water-blue: #ABE2D6;
Árnyalatok
A Capri Water Blue világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Capri Water Blue?
Gyors áttekintés arról, hogy a Capri Water Blue milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Capri Water Blue
#ABE2D6
Elsődleges márkaszín
Használható
51/100
Kiemelőszín
Használható
52/100
CTA / gomb
Használható
54/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
71/100
Szövegszín
Óvatosan
25/100
Border / elválasztó
Jó
66/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Capri Water Blue színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Capri Water Blue színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Capri Water Blue vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Hajnali Bor
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EAF5F3
#ADE1D7
#27B99C
#1C9B82
#124037
Hajnali Bor No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EAF5F3
#ADE1D7
#46D8BB
#1C9B82
#124037
Ködös Palakő Studio
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EAF5F3
#ADE1D7
#78E2CD
#1C9B82
#124037
Réz Égbolt Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EAF5F1
#ADE1D0
#27B989
#1C9B71
#124031
Mézes Korall Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EAF5F1
#ADE1D0
#46D8A7
#1C9B71
#124031
Fűszeres Kert Collection
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EAF5F1
#ADE1D0
#78E2BF
#1C9B71
#124031
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Capri Water Blue háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.44:1
Fekete szöveg
Aa
14.58:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 14.58:1
A színről
01
Milyen szín a Capri Water Blue?
A Capri Water Blue (#ABE2D6) egy világos, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. A cián színcsaládra jellemzően friss, tiszta és modern vizuális karaktert képvisel.
02
A Capri Water Blue megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Capri Water Blue?
A Capri Water Blue különösen jól használható modern digitális felületekhez, technológiai projektekhez és könnyed vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Capri Water Blue?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Capri Water Blue különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Capri Water Blue friss, rendezett és digitális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, SaaS, egészségügyi technológia és digitális szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy friss, tiszta és modern megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Capri Water Blue használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Capri Water Blue erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Capri Water Blue karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Capri Water Blue könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Capri Water Blue használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Capri Water Blue – kérdések és válaszok
Milyen szín a Capri Water Blue?
A Capri Water Blue (#ABE2D6) egy világos, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. HSL értéke 167° árnyalat, 49% telítettség és 78% világosság.
Milyen színek illenek a Capri Water Blue színhez?
A HSL színkör alapján a Capri Water Blue komplementer árnyalata #E2ABB7, amelyhez a Apple Infusion áll közel. Analóg kombinációhoz a #ABE2BB és #ABD3E2 árnyalat használható; ezekhez a Mountain Mint és Light Bobby Blue áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Capri Water Blue webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Capri Water Blue legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (71/100). 78%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Capri Water Blue háttéren?
A Capri Water Blue háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.58:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.58:1, a fehér szövegé 1.44:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Capri Water Blue?
A Capri Water Blue számított CTA-alkalmassági pontszáma 54/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Capri Water Blue színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Capri Water Blue (#ABE2D6), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.58:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Capri Water Blue háttérszínként?
A Capri Water Blue háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 78%-os világossága és 49%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Capri Water Blue HEX, RGB és HSL kódja?
A Capri Water Blue HEX kódja #ABE2D6. RGB értéke 171, 226, 214, HSL értéke pedig 167°, 49%, 78%.
Fedezz fel további színeket