bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Butter Yellow

A Butter Yellow egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú sárga szín.

sárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#FFFD74

RGB

rgb(255, 253, 116)

HSL

hsl(59, 100%, 73%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#FFFD74

Legközelebbi: Butter Yellow

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Butter Yellow színértékei

HEX

#FFFD74

RGB

rgb(255, 253, 116)

HSL

hsl(59, 100%, 73%)

Színcsalád

sárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Butter Yellow színről?

A Butter Yellow HSL világossága 73%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 59°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kiemelőszín (94/100), ezt követi a CTA- és gombszín (94/100).

Világosság

73%

közepesen világos

Telítettség

100%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

94/100

kiemelőszín

Legjobb kontraszt

19.55:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

19.55:1

A fekete szöveg és a Butter Yellow háttér kontrasztaránya 19.55:1.

WCAG / fehér szöveg

1.07:1

A fehér szöveg és a Butter Yellow háttér kontrasztaránya 1.07:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Butter Yellow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 19.55:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Butter Yellow komplementer árnyalata #7578FF, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #FFB875 és #BCFF75.

Komplementer

#7578FF

Legközelebbi név: Stargate Shimmer

Analóg −30°

#FFB875

Legközelebbi név: Durazno Maduro

Analóg +30°

#BCFF75

Legközelebbi név: Lime Lightning

Fejlesztőknek

Használd a Butter Yellow színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#FFFD74

--color-butter-yellow: #FFFD74;

Árnyalatok

A Butter Yellow világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FFFFF1

Ivory

100

#FFFFDC

Parmesan

200

#FFFEC0

Sour Veil

300

#FFFEA5

Calamansi

400

#FFFD89

Cinque Foil

500

#FFFD74

Butter Yellow

600

#E6E468

Celandine

700

#BFBE57

Parachute

800

#999846

Luau Green

900

#737234

Crocodile Style

Gyors értékelés

Mire jó a Butter Yellow?

Gyors áttekintés arról, hogy a Butter Yellow milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Butter Yellow

#FFFD74

Elsődleges márkaszín

74/100

Kiemelőszín

Kiváló

94/100

CTA / gomb

Kiváló

94/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

55/100

Szövegszín

Óvatosan

21/100

Border / elválasztó

Óvatosan

40/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Butter Yellow színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Butter Yellow színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Butter Yellow vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Esős Égbolt No. 3

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#6C6CEF

#F7F764

#C28EF6

#111111

#FFFFFF

Holdfényes Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#121249

#6C6CEF

#DADAF1

#EDED7E

#EAEAB8

Fagyos Bor Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#7878E2

#EBEB70

#C297ED

#111111

#FFFFFF

Homokos Kert No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#494612

#EFE66C

#F1EFDA

#7E85ED

#B8BBEA

Homokos Erdő

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#EFE66C

#82BFED

#A06CE5

#F4F3E1

#37351B

Terrakotta Bor No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#EFE66C

#84EBE4

#DA69E2

#F6F5EA

#302F17

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Butter Yellow háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.07:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

19.55:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 19.55:1

A színről

01

Milyen szín a Butter Yellow?

A Butter Yellow (#FFFD74) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.

02

A Butter Yellow megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Butter Yellow?

A Butter Yellow különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Butter Yellow?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Butter Yellow különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Butter Yellow optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Butter Yellow használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Butter Yellow erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Butter Yellow karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Butter Yellow intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Butter Yellow használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Butter Yellow – kérdések és válaszok

Milyen szín a Butter Yellow?

A Butter Yellow (#FFFD74) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 59° árnyalat, 100% telítettség és 73% világosság.

Milyen színek illenek a Butter Yellow színhez?

A HSL színkör alapján a Butter Yellow komplementer árnyalata #7578FF, amelyhez a Stargate Shimmer áll közel. Analóg kombinációhoz a #FFB875 és #BCFF75 árnyalat használható; ezekhez a Durazno Maduro és Lime Lightning áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Butter Yellow webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Butter Yellow legerősebb szerepköre kiemelőszín (94/100), ezt követi a CTA- és gombszín (94/100). 73%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Butter Yellow háttéren?

A Butter Yellow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 19.55:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 19.55:1, a fehér szövegé 1.07:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Butter Yellow?

A Butter Yellow számított CTA-alkalmassági pontszáma 94/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Butter Yellow színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Butter Yellow (#FFFD74), a fekete szöveg ajánlott, mert 19.55:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Butter Yellow háttérszínként?

A Butter Yellow háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 73%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Butter Yellow HEX, RGB és HSL kódja?

A Butter Yellow HEX kódja #FFFD74. RGB értéke 255, 253, 116, HSL értéke pedig 59°, 100%, 73%.

Fedezz fel további színeket

A Butter Yellow színhez hasonló árnyalatok

Old Laser Lemon

#FDFC74

Yellow Powder

#FCFD74

Super Banana

#FFFE71

Hive

#FFFF77

Custard

#FFFD78

Banana

#FFFC79

Light Yellow

#FFFE7A

Huáng Dì Yellow

#F8FF73