bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Burnished Mahogany

A Burnished Mahogany egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#734842

RGB

rgb(115, 72, 66)

HSL

hsl(7, 27%, 35%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#734842

Legközelebbi: Burnished Mahogany

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Burnished Mahogany színértékei

HEX

#734842

RGB

rgb(115, 72, 66)

HSL

hsl(7, 27%, 35%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Burnished Mahogany színről?

A Burnished Mahogany HSL világossága 35%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 27%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 7°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (75/100), ezt követi a háttérszín (60/100).

Világosság

35%

közepesen sötét

Telítettség

27%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

75/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

7.68:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.73:1

A fekete szöveg és a Burnished Mahogany háttér kontrasztaránya 2.73:1.

WCAG / fehér szöveg

7.68:1

A fehér szöveg és a Burnished Mahogany háttér kontrasztaránya 7.68:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Burnished Mahogany háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.68:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Burnished Mahogany komplementer árnyalata #416C71, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #714154 és #715F41.

Komplementer

#416C71

Legközelebbi név: Thunderhawk Blue

Analóg −30°

#714154

Legközelebbi név: Chilled Wine

Analóg +30°

#715F41

Legközelebbi név: Olive Shadow

Fejlesztőknek

Használd a Burnished Mahogany színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#734842

--color-burnished-mahogany: #734842;

Árnyalatok

A Burnished Mahogany világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F1EDEC

Vintage Porcelain

100

#DCD1D0

Tranquil Retreat

200

#C0ADAA

Perdu Pink

300

#A48884

Attitude

400

#88635E

Baby Burro

500

#734842

Burnished Mahogany

600

#68413B

Autumn Fall

700

#563632

Mid Century

800

#452B28

Brown Coffee

900

#34201E

Black Kite

Gyors értékelés

Mire jó a Burnished Mahogany?

Gyors áttekintés arról, hogy a Burnished Mahogany milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Burnished Mahogany

#734842

Elsődleges márkaszín

Használható

53/100

Kiemelőszín

Használható

45/100

CTA / gomb

Használható

50/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Használható

45/100

Szövegszín

75/100

Border / elválasztó

Használható

52/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Burnished Mahogany színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Burnished Mahogany színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Burnished Mahogany vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Kortárs Palakő Edition

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#5B356E

#714941

#475E3B

#4B6B71

#F0F0F0

Terrakotta Moha Tone

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#3D356E

#754A43

#395B3D

#F0F0F0

#242424

Rendezett Bor Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#273235

#35636E

#E6E6E6

#74493E

#D6CECD

Karakteres Indigó No. 3

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#54356E

#714441

#4B5E3B

#4B6F71

#F0F0F0

Meleg Agyag Collection

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#354C6E

#774640

#5C6039

#EBEBEB

#292929

Napfényes Égbolt No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#35356E

#754343

#395B39

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Burnished Mahogany háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

7.68:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.73:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 7.68:1

A színről

01

Milyen szín a Burnished Mahogany?

A Burnished Mahogany (#734842) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Burnished Mahogany megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Burnished Mahogany?

A Burnished Mahogany különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Burnished Mahogany?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Burnished Mahogany különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Burnished Mahogany dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Burnished Mahogany használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Burnished Mahogany erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Burnished Mahogany karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Burnished Mahogany használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Burnished Mahogany használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Burnished Mahogany – kérdések és válaszok

Milyen szín a Burnished Mahogany?

A Burnished Mahogany (#734842) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 7° árnyalat, 27% telítettség és 35% világosság.

Milyen színek illenek a Burnished Mahogany színhez?

A HSL színkör alapján a Burnished Mahogany komplementer árnyalata #416C71, amelyhez a Thunderhawk Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #714154 és #715F41 árnyalat használható; ezekhez a Chilled Wine és Olive Shadow áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Burnished Mahogany webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Burnished Mahogany legerősebb szerepköre szövegszín (75/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 35%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Burnished Mahogany háttéren?

A Burnished Mahogany háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.68:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.73:1, a fehér szövegé 7.68:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Burnished Mahogany?

A Burnished Mahogany számított CTA-alkalmassági pontszáma 50/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Burnished Mahogany színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Burnished Mahogany (#734842), a fehér szöveg ajánlott, mert 7.68:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Burnished Mahogany háttérszínként?

A Burnished Mahogany háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 35%-os világossága és 27%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Burnished Mahogany HEX, RGB és HSL kódja?

A Burnished Mahogany HEX kódja #734842. RGB értéke 115, 72, 66, HSL értéke pedig 7°, 27%, 35%.

Fedezz fel további színeket

A Burnished Mahogany színhez hasonló árnyalatok

Minotaur Red

#734B42

Dressed to Impress

#714640

Rohwurst

#734A45

Chianti

#734342

Hawaiian Cinder

#6F4542

Sable

#784841

Tiramisu

#744B3E

Burnt Tile

#774645