Szín adatlap
Bunny Ears
A Bunny Ears egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín.
HEX
#F9D9D2
RGB
rgb(249, 217, 210)
HSL
hsl(11, 76%, 90%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F9D9D2
Legközelebbi: Bunny Ears
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Bunny Ears színértékei
HEX
#F9D9D2
RGB
rgb(249, 217, 210)
HSL
hsl(11, 76%, 90%)
Színcsalád
piros
Világosság
világos
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Bunny Ears színről?
A Bunny Ears HSL világossága 90%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 76%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 11°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (74/100).
Világosság
90%
világos
Telítettség
76%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
15.88:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
15.88:1
A fekete szöveg és a Bunny Ears háttér kontrasztaránya 15.88:1.
WCAG / fehér szöveg
1.32:1
A fehér szöveg és a Bunny Ears háttér kontrasztaránya 1.32:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Bunny Ears háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 15.88:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Bunny Ears komplementer árnyalata #D2F2F9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F9D2DE és #F9EDD2.
Fejlesztőknek
Használd a Bunny Ears színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F9D9D2
--color-bunny-ears: #F9D9D2;
Árnyalatok
A Bunny Ears világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Bunny Ears?
Gyors áttekintés arról, hogy a Bunny Ears milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Bunny Ears
#F9D9D2
Elsődleges márkaszín
Használható
53/100
Kiemelőszín
Használható
64/100
CTA / gomb
Használható
62/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Jó
74/100
Szövegszín
Óvatosan
6/100
Border / elválasztó
Használható
60/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Bunny Ears színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Bunny Ears színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Bunny Ears vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Borostyán Bor
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491212
#931010
#F1DADA
#169C9C
#B8EAEA
Homokos Lagúna
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491212
#CA1616
#F1DADA
#1ED2D2
#B8EAEA
Naplemente Horizont No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491212
#E93535
#F1DADA
#48E5E5
#B8EAEA
Aranyló Moha
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491212
#EF6C6C
#F1DADA
#7EEDED
#B8EAEA
Réz Moha No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491A12
#932210
#F1DDDA
#168A9C
#B8E4EA
Naplemente Indigó Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491A12
#CA2E16
#F1DDDA
#1EBAD2
#B8E4EA
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Bunny Ears háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.32:1
Fekete szöveg
Aa
15.88:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 15.88:1
A színről
01
Milyen szín a Bunny Ears?
A Bunny Ears (#F9D9D2) egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Bunny Ears megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Bunny Ears?
A Bunny Ears különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Bunny Ears?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Bunny Ears különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Bunny Ears dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Bunny Ears használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Bunny Ears erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Bunny Ears karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Bunny Ears intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Bunny Ears használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Bunny Ears – kérdések és válaszok
Milyen szín a Bunny Ears?
A Bunny Ears (#F9D9D2) egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 11° árnyalat, 76% telítettség és 90% világosság.
Milyen színek illenek a Bunny Ears színhez?
A HSL színkör alapján a Bunny Ears komplementer árnyalata #D2F2F9, amelyhez a Water áll közel. Analóg kombinációhoz a #F9D2DE és #F9EDD2 árnyalat használható; ezekhez a Summer Cosmos és Antique Ivory áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Bunny Ears webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Bunny Ears legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (74/100). 90%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Bunny Ears háttéren?
A Bunny Ears háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 15.88:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 15.88:1, a fehér szövegé 1.32:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Bunny Ears?
A Bunny Ears számított CTA-alkalmassági pontszáma 62/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Bunny Ears színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Bunny Ears (#F9D9D2), a fekete szöveg ajánlott, mert 15.88:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Bunny Ears háttérszínként?
A Bunny Ears háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 90%-os világossága és 76%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Bunny Ears HEX, RGB és HSL kódja?
A Bunny Ears HEX kódja #F9D9D2. RGB értéke 249, 217, 210, HSL értéke pedig 11°, 76%, 90%.
Fedezz fel további színeket