Szín adatlap
Brilliant Silver
A Brilliant Silver egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.
HEX
#A9B0B4
RGB
rgb(169, 176, 180)
HSL
hsl(202, 7%, 68%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#A9B0B4
Legközelebbi: Brilliant Silver
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Brilliant Silver színértékei
HEX
#A9B0B4
RGB
rgb(169, 176, 180)
HSL
hsl(202, 7%, 68%)
Színcsalád
szürke
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
semleges tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Brilliant Silver színről?
A Brilliant Silver HSL világossága 68%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 7%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 202°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (79/100), ezt követi a kártya- és surface szín (74/100).
Világosság
68%
közepesen világos
Telítettség
7%
szinte teljesen semleges
Legjobb szerepkör
79/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
9.56:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
9.56:1
A fekete szöveg és a Brilliant Silver háttér kontrasztaránya 9.56:1.
WCAG / fehér szöveg
2.2:1
A fehér szöveg és a Brilliant Silver háttér kontrasztaránya 2.2:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Brilliant Silver háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.56:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Brilliant Silver komplementer árnyalata #B3ACA8, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #A8B3B2 és #A8A9B3.
Fejlesztőknek
Használd a Brilliant Silver színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#A9B0B4
--color-brilliant-silver: #A9B0B4;
Árnyalatok
A Brilliant Silver világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Brilliant Silver?
Gyors áttekintés arról, hogy a Brilliant Silver milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Brilliant Silver
#A9B0B4
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
39/100
Kiemelőszín
Óvatosan
28/100
CTA / gomb
Óvatosan
34/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Jó
74/100
Szövegszín
Óvatosan
37/100
Border / elválasztó
Jó
79/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Brilliant Silver színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Brilliant Silver színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Brilliant Silver vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Borostyán Égbolt Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A0CA91
#A4AFCB
#BA919C
#F0F0F0
#242424
Barackos Indigó Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A8CA91
#A4B4CB
#BA91A2
#F0F0F0
#242424
Homokos Agyag
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#CA9198
#A2CDB3
#93ADBE
#EBEBEB
#292929
Homokos Indigó
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#CA91A0
#A2CDAC
#93B4BE
#EBEBEB
#292929
Őszi Agyag Collection
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#98CA91
#A4A9CB
#BA9196
#F0F0F0
#242424
Mézes Kert Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#CA91BF
#C3CBA4
#91B2BA
#F0F0F0
#242424
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Brilliant Silver háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.2:1
Fekete szöveg
Aa
9.56:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 9.56:1
A színről
01
Milyen szín a Brilliant Silver?
A Brilliant Silver (#A9B0B4) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.
02
A Brilliant Silver megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.
03
Mire használható a Brilliant Silver?
A Brilliant Silver különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Brilliant Silver?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Brilliant Silver különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Brilliant Silver visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Brilliant Silver használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Brilliant Silver erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Brilliant Silver karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Brilliant Silver használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Brilliant Silver használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Brilliant Silver – kérdések és válaszok
Milyen szín a Brilliant Silver?
A Brilliant Silver (#A9B0B4) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 202° árnyalat, 7% telítettség és 68% világosság.
Milyen színek illenek a Brilliant Silver színhez?
A HSL színkör alapján a Brilliant Silver komplementer árnyalata #B3ACA8, amelyhez a Dove áll közel. Analóg kombinációhoz a #A8B3B2 és #A8A9B3 árnyalat használható; ezekhez a Flint Smoke és Modern Lavender áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Brilliant Silver webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Brilliant Silver legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (79/100), ezt követi a kártya- és felületszín (74/100). 68%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Brilliant Silver háttéren?
A Brilliant Silver háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.56:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 9.56:1, a fehér szövegé 2.2:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Brilliant Silver?
A Brilliant Silver számított CTA-alkalmassági pontszáma 34/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Brilliant Silver színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Brilliant Silver (#A9B0B4), a fekete szöveg ajánlott, mert 9.56:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Brilliant Silver háttérszínként?
A Brilliant Silver háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 68%-os világossága és 7%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Brilliant Silver HEX, RGB és HSL kódja?
A Brilliant Silver HEX kódja #A9B0B4. RGB értéke 169, 176, 180, HSL értéke pedig 202°, 7%, 68%.
Fedezz fel további színeket