bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Bread Pudding

A Bread Pudding egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#E6BC89

RGB

rgb(230, 188, 137)

HSL

hsl(33, 65%, 72%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E6BC89

Legközelebbi: Bread Pudding

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Bread Pudding színértékei

HEX

#E6BC89

RGB

rgb(230, 188, 137)

HSL

hsl(33, 65%, 72%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Bread Pudding színről?

A Bread Pudding HSL világossága 72%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 65%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 33°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (71/100), ezt követi a kiemelőszín (68/100).

Világosság

72%

közepesen világos

Telítettség

65%

erősen telített

Legjobb szerepkör

71/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

11.92:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

11.92:1

A fekete szöveg és a Bread Pudding háttér kontrasztaránya 11.92:1.

WCAG / fehér szöveg

1.76:1

A fehér szöveg és a Bread Pudding háttér kontrasztaránya 1.76:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Bread Pudding háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 11.92:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Bread Pudding komplementer árnyalata #89B3E6, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E68E89 és #E1E689.

Komplementer

#89B3E6

Legközelebbi név: Queer Blue

Analóg −30°

#E68E89

Legközelebbi név: Pink Chi

Analóg +30°

#E1E689

Legközelebbi név: Sassy Lime

Fejlesztőknek

Használd a Bread Pudding színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E6BC89

--color-bread-pudding: #E6BC89;

Árnyalatok

A Bread Pudding világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDF8F3

White Desert

100

#F9EEE2

Alpaca

200

#F4E1CA

Pebble Cream

300

#EFD3B2

Banana Ice Cream

400

#EAC69B

Golden Talisman

500

#E6BC89

Bread Pudding

600

#CFA97B

City Sunrise

700

#AD8D67

Brown Rabbit

800

#8A7152

China Cinnamon

900

#67553E

Protégé Bronze

Gyors értékelés

Mire jó a Bread Pudding?

Gyors áttekintés arról, hogy a Bread Pudding milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Bread Pudding

#E6BC89

Elsődleges márkaszín

67/100

Kiemelőszín

68/100

CTA / gomb

71/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

63/100

Szövegszín

Óvatosan

29/100

Border / elválasztó

Használható

55/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Bread Pudding színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Bread Pudding színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Bread Pudding vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Sarki Bor Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192A43

#78A3E2

#DEE4ED

#E1BE89

#E3D5BF

Sarki Moha

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#7878E2

#E2B88D

#A8D879

#E4E4F1

#212131

Ködös Horizont

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B26CEF

#EBBB84

#69E2AA

#F0EAF6

#251730

Óceáni Erdő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B178E2

#E0BA8F

#76D5A9

#F0ECF4

#241D2B

Tengeri Palakő Collection

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#8778E2

#E2C38D

#9CD879

#E6E4F1

#232131

Sarki Horizont Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6C6CEF

#EDB882

#A8E56C

#E1E1F4

#1B1B37

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Bread Pudding háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.76:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

11.92:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 11.92:1

A színről

01

Milyen szín a Bread Pudding?

A Bread Pudding (#E6BC89) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Bread Pudding megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Bread Pudding?

A Bread Pudding különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Bread Pudding?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Bread Pudding különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Bread Pudding vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Bread Pudding használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Bread Pudding erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Bread Pudding karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Bread Pudding intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Bread Pudding használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Bread Pudding – kérdések és válaszok

Milyen szín a Bread Pudding?

A Bread Pudding (#E6BC89) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 33° árnyalat, 65% telítettség és 72% világosság.

Milyen színek illenek a Bread Pudding színhez?

A HSL színkör alapján a Bread Pudding komplementer árnyalata #89B3E6, amelyhez a Queer Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #E68E89 és #E1E689 árnyalat használható; ezekhez a Pink Chi és Sassy Lime áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Bread Pudding webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Bread Pudding legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (71/100), ezt követi a kiemelőszín (68/100). 72%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Bread Pudding háttéren?

A Bread Pudding háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 11.92:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 11.92:1, a fehér szövegé 1.76:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Bread Pudding?

A Bread Pudding számított CTA-alkalmassági pontszáma 71/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Bread Pudding színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Bread Pudding (#E6BC89), a fekete szöveg ajánlott, mert 11.92:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Bread Pudding háttérszínként?

A Bread Pudding háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 72%-os világossága és 65%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Bread Pudding HEX, RGB és HSL kódja?

A Bread Pudding HEX kódja #E6BC89. RGB értéke 230, 188, 137, HSL értéke pedig 33°, 65%, 72%.

Fedezz fel további színeket

A Bread Pudding színhez hasonló árnyalatok

Bourbon Spice

#E6BE8A

Raw Peanut

#E4BC8C

Desert Dust

#E2BB8A

Dune View

#E2BB88

Gold Vessel

#EABA8A

Royal Gold

#E1BC8A

Bag of Gold

#E1BD88

Hubbard Squash

#E9BF8C