bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Black Suede

A Black Suede egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.

szürke
közepes világosságú
visszafogott
semleges tónusú

HEX

#434342

RGB

rgb(67, 67, 66)

HSL

hsl(60, 1%, 26%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#434342

Legközelebbi: Black Suede

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Black Suede színértékei

HEX

#434342

RGB

rgb(67, 67, 66)

HSL

hsl(60, 1%, 26%)

Színcsalád

szürke

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

semleges tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Black Suede színről?

A Black Suede HSL világossága 26%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 1%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 60°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (85/100), ezt követi a háttérszín (60/100).

Világosság

26%

sötét

Telítettség

1%

szinte teljesen semleges

Legjobb szerepkör

85/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

9.9:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.12:1

A fekete szöveg és a Black Suede háttér kontrasztaránya 2.12:1.

WCAG / fehér szöveg

9.9:1

A fehér szöveg és a Black Suede háttér kontrasztaránya 9.9:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Black Suede háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.9:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Black Suede komplementer árnyalata #424243, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #434242 és #424342.

Komplementer

#424243

Legközelebbi név: Black Panther

Analóg −30°

#434242

Legközelebbi név: Black Panther

Analóg +30°

#424342

Legközelebbi név: Black Panther

Fejlesztőknek

Használd a Black Suede színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#434342

--color-black-suede: #434342;

Árnyalatok

A Black Suede világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#ECECEC

Coronation

100

#D0D0D0

Ancestral Water

200

#AAAAAA

Dhūsar Grey

300

#858584

Black Mana

400

#5F5F5E

Charcoal Smudge

500

#434342

Black Suede

600

#3C3C3B

Limousine Leather

700

#323232

Tomcat

800

#282828

Dire Wolf

900

#1E1E1E

Dynamic Black

Gyors értékelés

Mire jó a Black Suede?

Gyors áttekintés arról, hogy a Black Suede milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Black Suede

#434342

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

29/100

Kiemelőszín

Óvatosan

19/100

CTA / gomb

Óvatosan

24/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Óvatosan

44/100

Szövegszín

Kiváló

85/100

Border / elválasztó

Használható

59/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Black Suede színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Black Suede színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Black Suede vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Nyugodt Lagúna No. 3

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F0F0F0

#87801D

#43422D

#111111

Lágy Égbolt Studio

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F0F0F0

#B9AF27

#43422D

#111111

Finom Erdő Tone

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F0F0F0

#D8CE46

#43422D

#111111

Minimalista Moha

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F0F0F0

#E2DB78

#43422D

#111111

Nyugodt Égbolt Series

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F0F0F0

#80871D

#42432D

#111111

Klasszikus Moha No. 3

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F0F0F0

#AFB927

#42432D

#111111

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Black Suede háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

9.9:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.12:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 9.9:1

A színről

01

Milyen szín a Black Suede?

A Black Suede (#434342) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.

02

A Black Suede megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.

03

Mire használható a Black Suede?

A Black Suede különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Black Suede?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Black Suede különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Black Suede visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Black Suede használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Black Suede erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Black Suede karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Black Suede használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Black Suede használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Black Suede – kérdések és válaszok

Milyen szín a Black Suede?

A Black Suede (#434342) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 60° árnyalat, 1% telítettség és 26% világosság.

Milyen színek illenek a Black Suede színhez?

A HSL színkör alapján a Black Suede komplementer árnyalata #424243, amelyhez a Black Panther áll közel. Analóg kombinációhoz a #434242 és #424342 árnyalat használható; ezekhez a Black Panther és Black Panther áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Black Suede webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Black Suede legerősebb szerepköre szövegszín (85/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 26%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Black Suede háttéren?

A Black Suede háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.9:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.12:1, a fehér szövegé 9.9:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Black Suede?

A Black Suede számított CTA-alkalmassági pontszáma 24/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Black Suede színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Black Suede (#434342), a fehér szöveg ajánlott, mert 9.9:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Black Suede háttérszínként?

A Black Suede háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 26%-os világossága és 1%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Black Suede HEX, RGB és HSL kódja?

A Black Suede HEX kódja #434342. RGB értéke 67, 67, 66, HSL értéke pedig 60°, 1%, 26%.

Fedezz fel további színeket

A Black Suede színhez hasonló árnyalatok

Black Panther

#424242

Medium Black

#444443

Vulcanised

#424443

Balsamic Reduction

#434340

Evening Canyon

#454341

Spade Black

#424142

Goshawk Grey

#444444

Ewa

#454042