Szín adatlap
Berry Bright
A Berry Bright egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú rózsaszín szín.
HEX
#A08497
RGB
rgb(160, 132, 151)
HSL
hsl(319, 13%, 57%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#A08497
Legközelebbi: Berry Bright
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Berry Bright színértékei
HEX
#A08497
RGB
rgb(160, 132, 151)
HSL
hsl(319, 13%, 57%)
Színcsalád
rózsaszín
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Berry Bright színről?
A Berry Bright HSL világossága 57%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 13%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 319°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (71/100), ezt követi a kártya- és surface szín (65/100).
Világosság
57%
közepes világosságú
Telítettség
13%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
71/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
6.24:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
6.24:1
A fekete szöveg és a Berry Bright háttér kontrasztaránya 6.24:1.
WCAG / fehér szöveg
3.36:1
A fehér szöveg és a Berry Bright háttér kontrasztaránya 3.36:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Berry Bright háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.24:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Berry Bright komplementer árnyalata #83A08C, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #9A83A0 és #A08388.
Fejlesztőknek
Használd a Berry Bright színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#A08497
--color-berry-bright: #A08497;
Árnyalatok
A Berry Bright világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Berry Bright?
Gyors áttekintés arról, hogy a Berry Bright milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Berry Bright
#A08497
Elsődleges márkaszín
Használható
54/100
Kiemelőszín
Óvatosan
40/100
CTA / gomb
Használható
48/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Jó
65/100
Szövegszín
Használható
49/100
Border / elválasztó
Jó
71/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Berry Bright színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Berry Bright színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Berry Bright vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Őszi Erdő
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#6891B6
#B57D9B
#89A36C
#F0F0F0
#242424
Meleg Indigó
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#6887B6
#B57D93
#82A36C
#F0F0F0
#242424
Aranyló Erdő No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A6B668
#7DAAB5
#A36C98
#F0F0F0
#242424
Fűszeres Indigó Edition
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#689CB6
#B57DA2
#90A36C
#F0F0F0
#242424
Barackos Palakő Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#9CB668
#7DA2B5
#A36C90
#F0F0F0
#242424
Mézes Lagúna No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#687CB6
#B57D8B
#79A36C
#F0F0F0
#242424
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Berry Bright háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
3.36:1
Fekete szöveg
Aa
6.24:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 6.24:1
A színről
01
Milyen szín a Berry Bright?
A Berry Bright (#A08497) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.
02
A Berry Bright megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Berry Bright?
A Berry Bright különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Berry Bright?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Berry Bright különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Berry Bright barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Berry Bright használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Berry Bright erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Berry Bright karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Berry Bright használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Berry Bright használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Berry Bright – kérdések és válaszok
Milyen szín a Berry Bright?
A Berry Bright (#A08497) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 319° árnyalat, 13% telítettség és 57% világosság.
Milyen színek illenek a Berry Bright színhez?
A HSL színkör alapján a Berry Bright komplementer árnyalata #83A08C, amelyhez a Mossy Bench áll közel. Analóg kombinációhoz a #9A83A0 és #A08388 árnyalat használható; ezekhez a Amethyst Grey Violet és Tropical Orchid áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Berry Bright webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Berry Bright legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (71/100), ezt követi a kártya- és felületszín (65/100). 57%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Berry Bright háttéren?
A Berry Bright háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.24:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 6.24:1, a fehér szövegé 3.36:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Berry Bright?
A Berry Bright számított CTA-alkalmassági pontszáma 48/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Berry Bright színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Berry Bright (#A08497), a fekete szöveg ajánlott, mert 6.24:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Berry Bright háttérszínként?
A Berry Bright háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 57%-os világossága és 13%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Berry Bright HEX, RGB és HSL kódja?
A Berry Bright HEX kódja #A08497. RGB értéke 160, 132, 151, HSL értéke pedig 319°, 13%, 57%.
Fedezz fel további színeket