bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Azurite Water Green

A Azurite Water Green egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú cián szín.

cián
közepes világosságú
közepesen telített
hideg tónusú

HEX

#497F73

RGB

rgb(73, 127, 115)

HSL

hsl(167, 27%, 39%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#497F73

Legközelebbi: Azurite Water Green

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Azurite Water Green színértékei

HEX

#497F73

RGB

rgb(73, 127, 115)

HSL

hsl(167, 27%, 39%)

Színcsalád

cián

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Azurite Water Green színről?

A Azurite Water Green HSL világossága 39%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 27%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 167°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (70/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (58/100).

Világosság

39%

közepesen sötét

Telítettség

27%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

70/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

4.6:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

4.57:1

A fekete szöveg és a Azurite Water Green háttér kontrasztaránya 4.57:1.

WCAG / fehér szöveg

4.6:1

A fehér szöveg és a Azurite Water Green háttér kontrasztaránya 4.6:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Azurite Water Green háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.6:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Azurite Water Green komplementer árnyalata #7E4954, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #497E58 és #496F7E.

Komplementer

#7E4954

Legközelebbi név: Haunting Melody

Analóg −30°

#497E58

Legközelebbi név: Kilkenny

Analóg +30°

#496F7E

Legközelebbi név: Bismarck

Fejlesztőknek

Használd a Azurite Water Green színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#497F73

--color-azurite-water-green: #497F73;

Árnyalatok

A Azurite Water Green világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#EDF2F1

Beluga

100

#D2DFDC

Spring Mist

200

#ADC5C0

Copenhagen

300

#89ACA4

Sea Nymph

400

#649288

Oil Blue

500

#497F73

Azurite Water Green

600

#427268

Cormorant

700

#375F56

Posy Green

800

#2C4C45

Peacock House

900

#213934

Fait Accompli

Gyors értékelés

Mire jó a Azurite Water Green?

Gyors áttekintés arról, hogy a Azurite Water Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Azurite Water Green

#497F73

Elsődleges márkaszín

Használható

58/100

Kiemelőszín

Használható

48/100

CTA / gomb

Használható

54/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

48/100

Szövegszín

70/100

Border / elválasztó

Használható

54/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Azurite Water Green színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Azurite Water Green színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Azurite Water Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Fagyos Indigó Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#884997

#9B8E59

#518177

#F0F0F0

#242424

Terrakotta Agyag No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#974988

#6C9F56

#508676

#EBEBEB

#292929

Réz Palakő No. 3

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#974992

#769F56

#50866F

#EBEBEB

#292929

Óceáni Korall

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6E6A35

#437571

#59395B

#F0F0F0

#242424

Hajnali Horizont

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6E4C35

#407772

#393D60

#EBEBEB

#292929

Prémium Kert Series

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#3F297A

#7F3445

#5A6A2F

#3D7F70

#EFEFF0

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Azurite Water Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

4.6:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

4.57:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 4.6:1

A színről

01

Milyen szín a Azurite Water Green?

A Azurite Water Green (#497F73) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. A cián színcsaládra jellemzően friss, tiszta és modern vizuális karaktert képvisel.

02

A Azurite Water Green megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Azurite Water Green?

A Azurite Water Green különösen jól használható modern digitális felületekhez, technológiai projektekhez és könnyed vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Azurite Water Green?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Azurite Water Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Azurite Water Green friss, rendezett és digitális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, SaaS, egészségügyi technológia és digitális szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy friss, tiszta és modern megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Azurite Water Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Azurite Water Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Azurite Water Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Azurite Water Green használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Azurite Water Green használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Azurite Water Green – kérdések és válaszok

Milyen szín a Azurite Water Green?

A Azurite Water Green (#497F73) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. HSL értéke 167° árnyalat, 27% telítettség és 39% világosság.

Milyen színek illenek a Azurite Water Green színhez?

A HSL színkör alapján a Azurite Water Green komplementer árnyalata #7E4954, amelyhez a Haunting Melody áll közel. Analóg kombinációhoz a #497E58 és #496F7E árnyalat használható; ezekhez a Kilkenny és Bismarck áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Azurite Water Green webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Azurite Water Green legerősebb szerepköre szövegszín (70/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (58/100). 39%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Azurite Water Green háttéren?

A Azurite Water Green háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.6:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.57:1, a fehér szövegé 4.6:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Azurite Water Green?

A Azurite Water Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 54/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Azurite Water Green színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Azurite Water Green (#497F73), a fehér szöveg ajánlott, mert 4.6:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Azurite Water Green háttérszínként?

A Azurite Water Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 39%-os világossága és 27%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Azurite Water Green HEX, RGB és HSL kódja?

A Azurite Water Green HEX kódja #497F73. RGB értéke 73, 127, 115, HSL értéke pedig 167°, 27%, 39%.

Fedezz fel további színeket

A Azurite Water Green színhez hasonló árnyalatok

Turquoise Tortoise

#457B74

Aussie Surf

#438273

Sea Pea

#457973

Blackberry Leaf Green

#507F6D

Bubble Turquoise

#43817A

Herb Blend

#4B856C

Lucky Shamrock

#487A7B

Billiard Room

#50846E