Szín adatlap
Axe Handle
A Axe Handle egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#6B4730
RGB
rgb(107, 71, 48)
HSL
hsl(23, 38%, 30%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#6B4730
Legközelebbi: Axe Handle
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Axe Handle színértékei
HEX
#6B4730
RGB
rgb(107, 71, 48)
HSL
hsl(23, 38%, 30%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Axe Handle színről?
A Axe Handle HSL világossága 30%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 38%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 23°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (81/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
30%
sötét
Telítettség
38%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
81/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
8.17:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.57:1
A fekete szöveg és a Axe Handle háttér kontrasztaránya 2.57:1.
WCAG / fehér szöveg
8.17:1
A fehér szöveg és a Axe Handle háttér kontrasztaránya 8.17:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Axe Handle háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.17:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Axe Handle komplementer árnyalata #2F536A, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #6A2F36 és #6A632F.
Fejlesztőknek
Használd a Axe Handle színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#6B4730
--color-axe-handle: #6B4730;
Árnyalatok
A Axe Handle világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Axe Handle?
Gyors áttekintés arról, hogy a Axe Handle milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Axe Handle
#6B4730
Elsődleges márkaszín
Használható
54/100
Kiemelőszín
Használható
50/100
CTA / gomb
Használható
54/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Óvatosan
38/100
Szövegszín
Kiváló
81/100
Border / elválasztó
Óvatosan
44/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Axe Handle színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Axe Handle színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Axe Handle vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Modern Égbolt Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#297A75
#853261
#6B482E
#E8EEED
#272B2B
Friss Indigó
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#295F7A
#72347F
#6A432F
#487F3D
#EFF0F0
Napfényes Indigó Studio
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#297A49
#543582
#66442E
#EEF1EF
#222523
Karakteres Moha Tone
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#352B27
#6E4435
#E6E6E6
#3E6674
#CDD3D6
Hűvös Erdő Studio
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6E4435
#40776A
#394260
#EBEBEB
#292929
Réz Égbolt Series
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#6E4435
#437550
#42395B
#F0F0F0
#242424
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Axe Handle háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
8.17:1
Fekete szöveg
Aa
2.57:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 8.17:1
A színről
01
Milyen szín a Axe Handle?
A Axe Handle (#6B4730) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Axe Handle megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Axe Handle?
A Axe Handle különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Axe Handle?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Axe Handle különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Axe Handle vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Axe Handle használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Axe Handle erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Axe Handle karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Axe Handle használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Axe Handle használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Axe Handle – kérdések és válaszok
Milyen szín a Axe Handle?
A Axe Handle (#6B4730) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 23° árnyalat, 38% telítettség és 30% világosság.
Milyen színek illenek a Axe Handle színhez?
A HSL színkör alapján a Axe Handle komplementer árnyalata #2F536A, amelyhez a Ocean Trapeze áll közel. Analóg kombinációhoz a #6A2F36 és #6A632F árnyalat használható; ezekhez a Lovestruck és Saguaro áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Axe Handle webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Axe Handle legerősebb szerepköre szövegszín (81/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 30%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Axe Handle háttéren?
A Axe Handle háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.17:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.57:1, a fehér szövegé 8.17:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Axe Handle?
A Axe Handle számított CTA-alkalmassági pontszáma 54/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Axe Handle színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Axe Handle (#6B4730), a fehér szöveg ajánlott, mert 8.17:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Axe Handle háttérszínként?
A Axe Handle háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 30%-os világossága és 38%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Axe Handle HEX, RGB és HSL kódja?
A Axe Handle HEX kódja #6B4730. RGB értéke 107, 71, 48, HSL értéke pedig 23°, 38%, 30%.
Fedezz fel további színeket