bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Autumn Gourd

A Autumn Gourd egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#E6AE76

RGB

rgb(230, 174, 118)

HSL

hsl(30, 69%, 68%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E6AE76

Legközelebbi: Autumn Gourd

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Autumn Gourd színértékei

HEX

#E6AE76

RGB

rgb(230, 174, 118)

HSL

hsl(30, 69%, 68%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Autumn Gourd színről?

A Autumn Gourd HSL világossága 68%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 69%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 30°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (77/100), ezt követi a kiemelőszín (74/100).

Világosság

68%

közepesen világos

Telítettség

69%

erősen telített

Legjobb szerepkör

77/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

10.68:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

10.68:1

A fekete szöveg és a Autumn Gourd háttér kontrasztaránya 10.68:1.

WCAG / fehér szöveg

1.97:1

A fehér szöveg és a Autumn Gourd háttér kontrasztaránya 1.97:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Autumn Gourd háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 10.68:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Autumn Gourd komplementer árnyalata #75ADE6, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E67575 és #E6E675.

Komplementer

#75ADE6

Legközelebbi név: Greek Sea

Analóg −30°

#E67575

Legközelebbi név: Pastrami

Analóg +30°

#E6E675

Legközelebbi név: Fresh Lemonade

Fejlesztőknek

Használd a Autumn Gourd színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E6AE76

--color-autumn-gourd: #E6AE76;

Árnyalatok

A Autumn Gourd világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDF7F1

White Heat

100

#F9EBDD

Bridal Heath

200

#F4DBC1

Buenos Aires

300

#EFCAA6

Peaches’n’Cream

400

#EABA8B

Gold Vessel

500

#E6AE76

Autumn Gourd

600

#CF9D6A

Golden Aura

700

#AD8359

Cool Copper

800

#8A6847

Texas Boots

900

#674E35

Wild Chocolate

Gyors értékelés

Mire jó a Autumn Gourd?

Gyors áttekintés arról, hogy a Autumn Gourd milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Autumn Gourd

#E6AE76

Elsődleges márkaszín

73/100

Kiemelőszín

74/100

CTA / gomb

77/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

59/100

Szövegszín

Óvatosan

33/100

Border / elválasztó

Használható

51/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Autumn Gourd színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Autumn Gourd színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Autumn Gourd vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Naplemente Indigó Studio

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432F19

#E2B178

#EDE6DE

#89B2E1

#BFD0E3

Homokos Agyag

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#E2B178

#8DE0E2

#7C79D8

#F1EBE4

#312921

Terrakotta Agyag Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#E2B178

#8FE0BA

#A976D5

#F4F0EC

#2B241D

Réz Horizont

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5F0EA

#E1C9AD

#E2B178

#9B601C

#402A12

Púderes Indigó Studio

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F0F0F0

#E2B178

#43392D

#111111

Nyugodt Korall

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#E2B178

#4C3924

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Autumn Gourd háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.97:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

10.68:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 10.68:1

A színről

01

Milyen szín a Autumn Gourd?

A Autumn Gourd (#E6AE76) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Autumn Gourd megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Autumn Gourd?

A Autumn Gourd különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Autumn Gourd?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Autumn Gourd különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Autumn Gourd vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Autumn Gourd használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Autumn Gourd erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Autumn Gourd karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Autumn Gourd intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Autumn Gourd használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Autumn Gourd – kérdések és válaszok

Milyen szín a Autumn Gourd?

A Autumn Gourd (#E6AE76) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 30° árnyalat, 69% telítettség és 68% világosság.

Milyen színek illenek a Autumn Gourd színhez?

A HSL színkör alapján a Autumn Gourd komplementer árnyalata #75ADE6, amelyhez a Greek Sea áll közel. Analóg kombinációhoz a #E67575 és #E6E675 árnyalat használható; ezekhez a Pastrami és Fresh Lemonade áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Autumn Gourd webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Autumn Gourd legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (77/100), ezt követi a kiemelőszín (74/100). 68%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Autumn Gourd háttéren?

A Autumn Gourd háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 10.68:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 10.68:1, a fehér szövegé 1.97:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Autumn Gourd?

A Autumn Gourd számított CTA-alkalmassági pontszáma 77/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Autumn Gourd színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Autumn Gourd (#E6AE76), a fekete szöveg ajánlott, mert 10.68:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Autumn Gourd háttérszínként?

A Autumn Gourd háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 68%-os világossága és 69%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Autumn Gourd HEX, RGB és HSL kódja?

A Autumn Gourd HEX kódja #E6AE76. RGB értéke 230, 174, 118, HSL értéke pedig 30°, 69%, 68%.

Fedezz fel további színeket

A Autumn Gourd színhez hasonló árnyalatok

Yucatan

#E9AF78

Golden Patina

#E4AA76

Buffalo Trail

#E2AC78

Viva Gold

#E3AC72

Sun Bleached Ochre

#E3AB7B

Mac N Cheese

#E4B070

High Plateau

#E4B37A

Middle Yellow Red

#ECB176