bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Arlington Bronze

A Arlington Bronze egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#9F7B35

RGB

rgb(159, 123, 53)

HSL

hsl(40, 50%, 42%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#9F7B35

Legközelebbi: Arlington Bronze

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Arlington Bronze színértékei

HEX

#9F7B35

RGB

rgb(159, 123, 53)

HSL

hsl(40, 50%, 42%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Arlington Bronze színről?

A Arlington Bronze HSL világossága 42%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 50%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 40°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (74/100), ezt követi a CTA- és gombszín (73/100).

Világosság

42%

közepesen sötét

Telítettség

50%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

74/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

5.36:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

5.36:1

A fekete szöveg és a Arlington Bronze háttér kontrasztaránya 5.36:1.

WCAG / fehér szöveg

3.92:1

A fehér szöveg és a Arlington Bronze háttér kontrasztaránya 3.92:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Arlington Bronze háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.36:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Arlington Bronze komplementer árnyalata #3659A1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #A14736 és #8FA136.

Komplementer

#3659A1

Legközelebbi név: Dazzling Blue

Analóg −30°

#A14736

Legközelebbi név: Canyon Wall

Analóg +30°

#8FA136

Legközelebbi név: Biology Experiments

Fejlesztőknek

Használd a Arlington Bronze színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#9F7B35

--color-arlington-bronze: #9F7B35;

Árnyalatok

A Arlington Bronze világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F5F2EB

Bit of Sugar

100

#E7DECD

Aged White

200

#D4C4A4

Double Spanish White

300

#C1A97C

Antiquity

400

#AD8F53

Gathering Field

500

#9F7B35

Arlington Bronze

600

#8F6F30

Marshy Green

700

#775C28

Brassy Brass

800

#5F4A20

Nightingale

900

#483718

Bavarian Sweet Mustard

Gyors értékelés

Mire jó a Arlington Bronze?

Gyors áttekintés arról, hogy a Arlington Bronze milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Arlington Bronze

#9F7B35

Elsődleges márkaszín

74/100

Kiemelőszín

67/100

CTA / gomb

73/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

44/100

Szövegszín

67/100

Border / elválasztó

Használható

46/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Arlington Bronze színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Arlington Bronze színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Arlington Bronze vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Mézes Indigó

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#27B989

#9235C0

#A07B31

#ECF4F1

#1D2B26

Réz Horizont Studio

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#7A3429

#24818F

#9E752E

#111111

#FFFFFF

Holdfényes Moha Tone

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#496897

#A37A3E

#5D54B6

#111111

#FFFFFF

Réz Bor

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#7A3F29

#24728F

#9E842E

#111111

#FFFFFF

Harmonikus Égbolt Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#A87438

#43AEB1

#434096

#EEEBE8

#2B2927

Napfényes Bor Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#A87438

#47AE7E

#6B4190

#F1F0EE

#252422

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Arlington Bronze háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

3.92:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

5.36:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 5.36:1

A színről

01

Milyen szín a Arlington Bronze?

A Arlington Bronze (#9F7B35) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Arlington Bronze megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Arlington Bronze?

A Arlington Bronze különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Arlington Bronze?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Arlington Bronze különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Arlington Bronze vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Arlington Bronze használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Arlington Bronze erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Arlington Bronze karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Arlington Bronze használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Arlington Bronze használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Arlington Bronze – kérdések és válaszok

Milyen szín a Arlington Bronze?

A Arlington Bronze (#9F7B35) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 40° árnyalat, 50% telítettség és 42% világosság.

Milyen színek illenek a Arlington Bronze színhez?

A HSL színkör alapján a Arlington Bronze komplementer árnyalata #3659A1, amelyhez a Dazzling Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #A14736 és #8FA136 árnyalat használható; ezekhez a Canyon Wall és Biology Experiments áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Arlington Bronze webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Arlington Bronze legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (74/100), ezt követi a CTA- és gombszín (73/100). 42%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Arlington Bronze háttéren?

A Arlington Bronze háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.36:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 5.36:1, a fehér szövegé 3.92:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Arlington Bronze?

A Arlington Bronze számított CTA-alkalmassági pontszáma 73/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Arlington Bronze színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Arlington Bronze (#9F7B35), a fekete szöveg ajánlott, mert 5.36:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Arlington Bronze háttérszínként?

A Arlington Bronze háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 42%-os világossága és 50%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Arlington Bronze HEX, RGB és HSL kódja?

A Arlington Bronze HEX kódja #9F7B35. RGB értéke 159, 123, 53, HSL értéke pedig 40°, 50%, 42%.

Fedezz fel további színeket

A Arlington Bronze színhez hasonló árnyalatok

Sneezy

#9D7938

Metallic Sunburst

#9C7C38

Natural Evolution

#A27833

Persian Gold

#9B7939

Victorian Gold

#A2783B

Fluor Spar

#A77D35

Digger’s Gold

#A37336

Ochre Brown

#9F7B3E