Szín adatlap
Apple Martini
A Apple Martini egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín.
HEX
#F9FDD9
RGB
rgb(249, 253, 217)
HSL
hsl(67, 90%, 92%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F9FDD9
Legközelebbi: Apple Martini
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Apple Martini színértékei
HEX
#F9FDD9
RGB
rgb(249, 253, 217)
HSL
hsl(67, 90%, 92%)
Színcsalád
sárga
Világosság
világos
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Apple Martini színről?
A Apple Martini HSL világossága 92%, ezért nagyon világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 90%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 67°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (73/100).
Világosság
92%
nagyon világos
Telítettség
90%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
20.08:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
20.08:1
A fekete szöveg és a Apple Martini háttér kontrasztaránya 20.08:1.
WCAG / fehér szöveg
1.05:1
A fehér szöveg és a Apple Martini háttér kontrasztaránya 1.05:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Apple Martini háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 20.08:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Apple Martini komplementer árnyalata #DDD8FD, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #FDEFD8 és #E6FDD8.
Fejlesztőknek
Használd a Apple Martini színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F9FDD9
--color-apple-martini: #F9FDD9;
Árnyalatok
A Apple Martini világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Apple Martini?
Gyors áttekintés arról, hogy a Apple Martini milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Apple Martini
#F9FDD9
Elsődleges márkaszín
Használható
53/100
Kiemelőszín
Jó
73/100
CTA / gomb
Jó
70/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Jó
72/100
Szövegszín
Óvatosan
1/100
Border / elválasztó
Használható
55/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Apple Martini színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Apple Martini színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Apple Martini vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Fűszeres Égbolt Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#8A9310
#1753A1
#541782
#F3F4E1
#35371B
Napfényes Kert Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#BECA16
#1F6ED6
#7520B6
#F3F4E1
#35371B
Réz Mező No. 2
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#DDE935
#4C8FE6
#9538DC
#F3F4E1
#35371B
Mézes Égbolt Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#E6EF6C
#82B0ED
#B06CE5
#F3F4E1
#35371B
Naplemente Indigó Collection
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#938A10
#1765A1
#451782
#F4F3E1
#37351B
Aranyló Bor No. 2
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#CABE16
#1F87D6
#6120B6
#F4F3E1
#37351B
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Apple Martini háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.05:1
Fekete szöveg
Aa
20.08:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 20.08:1
A színről
01
Milyen szín a Apple Martini?
A Apple Martini (#F9FDD9) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.
02
A Apple Martini megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Apple Martini?
A Apple Martini különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Apple Martini?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Apple Martini különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Apple Martini optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Apple Martini használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Apple Martini erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Apple Martini karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Apple Martini intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Apple Martini használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Apple Martini – kérdések és válaszok
Milyen szín a Apple Martini?
A Apple Martini (#F9FDD9) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 67° árnyalat, 90% telítettség és 92% világosság.
Milyen színek illenek a Apple Martini színhez?
A HSL színkör alapján a Apple Martini komplementer árnyalata #DDD8FD, amelyhez a Transparent Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #FDEFD8 és #E6FDD8 árnyalat használható; ezekhez a Ivory Invitation és Nyanza áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Apple Martini webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Apple Martini legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (73/100). 92%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Apple Martini háttéren?
A Apple Martini háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 20.08:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 20.08:1, a fehér szövegé 1.05:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Apple Martini?
A Apple Martini számított CTA-alkalmassági pontszáma 70/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Apple Martini színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Apple Martini (#F9FDD9), a fekete szöveg ajánlott, mert 20.08:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Apple Martini háttérszínként?
A Apple Martini háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 92%-os világossága és 90%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Apple Martini HEX, RGB és HSL kódja?
A Apple Martini HEX kódja #F9FDD9. RGB értéke 249, 253, 217, HSL értéke pedig 67°, 90%, 92%.
Fedezz fel további színeket