bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Antigua Sand

A Antigua Sand egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú cián szín.

cián
közepes világosságú
közepesen telített
hideg tónusú

HEX

#83C2CD

RGB

rgb(131, 194, 205)

HSL

hsl(189, 43%, 66%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#83C2CD

Legközelebbi: Antigua Sand

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Antigua Sand színértékei

HEX

#83C2CD

RGB

rgb(131, 194, 205)

HSL

hsl(189, 43%, 66%)

Színcsalád

cián

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Antigua Sand színről?

A Antigua Sand HSL világossága 66%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 43%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 189°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (64/100), ezt követi a border- és elválasztószín (62/100).

Világosság

66%

közepesen világos

Telítettség

43%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

64/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

10.56:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

10.56:1

A fekete szöveg és a Antigua Sand háttér kontrasztaránya 10.56:1.

WCAG / fehér szöveg

1.99:1

A fehér szöveg és a Antigua Sand háttér kontrasztaránya 1.99:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Antigua Sand háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 10.56:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Antigua Sand komplementer árnyalata #CE8E83, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #83CEB3 és #839DCE.

Komplementer

#CE8E83

Legközelebbi név: Rose de Mai

Analóg −30°

#83CEB3

Legközelebbi név: Pale Teal

Analóg +30°

#839DCE

Legközelebbi név: Caribbean Sky

Fejlesztőknek

Használd a Antigua Sand színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#83C2CD

--color-antigua-sand: #83C2CD;

Árnyalatok

A Antigua Sand világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F3F9FA

Distant Horizon

100

#E0F0F3

Diamond White

200

#C7E4E9

Ice Age

300

#AED7DF

Araucana Egg

400

#96CBD5

Peppermint Twist

500

#83C2CD

Antigua Sand

600

#76AFB9

Watson Lake

700

#62929A

Clear Brook

800

#4F747B

Tornado Season

900

#3B575C

Great Void

Gyors értékelés

Mire jó a Antigua Sand?

Gyors áttekintés arról, hogy a Antigua Sand milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Antigua Sand

#83C2CD

Elsődleges márkaszín

Használható

61/100

Kiemelőszín

Használható

56/100

CTA / gomb

Használható

61/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

64/100

Szövegszín

Óvatosan

39/100

Border / elválasztó

Használható

62/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Antigua Sand színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Antigua Sand színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Antigua Sand vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Barackos Lagúna

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#D685A5

#97D89E

#86C4CB

#EEE8EA

#2B2728

Borostyán Palakő Tone

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#D685D1

#D2D69A

#84C3C8

#F1EEF1

#252225

Aranyló Égbolt No. 3

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#68B691

#C15C8B

#7EC5C8

#111111

#FFFFFF

Mézes Lagúna Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#D6859A

#97D8A6

#86BBCB

#EEE8E9

#2B2728

Terrakotta Indigó Edition

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#CAA091

#89BFD2

#DACFA9

#111111

#FFFFFF

Réz Mező

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#68B69C

#C15C7E

#7EBCC8

#111111

#FFFFFF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Antigua Sand háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.99:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

10.56:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 10.56:1

A színről

01

Milyen szín a Antigua Sand?

A Antigua Sand (#83C2CD) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. A cián színcsaládra jellemzően friss, tiszta és modern vizuális karaktert képvisel.

02

A Antigua Sand megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Antigua Sand?

A Antigua Sand különösen jól használható modern digitális felületekhez, technológiai projektekhez és könnyed vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Antigua Sand?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Antigua Sand különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Antigua Sand friss, rendezett és digitális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, SaaS, egészségügyi technológia és digitális szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy friss, tiszta és modern megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Antigua Sand használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Antigua Sand erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Antigua Sand karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Antigua Sand használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Antigua Sand használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Antigua Sand – kérdések és válaszok

Milyen szín a Antigua Sand?

A Antigua Sand (#83C2CD) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. HSL értéke 189° árnyalat, 43% telítettség és 66% világosság.

Milyen színek illenek a Antigua Sand színhez?

A HSL színkör alapján a Antigua Sand komplementer árnyalata #CE8E83, amelyhez a Rose de Mai áll közel. Analóg kombinációhoz a #83CEB3 és #839DCE árnyalat használható; ezekhez a Pale Teal és Caribbean Sky áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Antigua Sand webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Antigua Sand legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (64/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (62/100). 66%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Antigua Sand háttéren?

A Antigua Sand háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 10.56:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 10.56:1, a fehér szövegé 1.99:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Antigua Sand?

A Antigua Sand számított CTA-alkalmassági pontszáma 61/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Antigua Sand színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Antigua Sand (#83C2CD), a fekete szöveg ajánlott, mert 10.56:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Antigua Sand háttérszínként?

A Antigua Sand háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 66%-os világossága és 43%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Antigua Sand HEX, RGB és HSL kódja?

A Antigua Sand HEX kódja #83C2CD. RGB értéke 131, 194, 205, HSL értéke pedig 189°, 43%, 66%.

Fedezz fel további színeket

A Antigua Sand színhez hasonló árnyalatok

Aftercare

#85C0CD

Angel Blue

#83C5CD

Big Sky Country

#85C4C9

Pearl Bay

#7FC6CC

Bay Mist

#85C5C8

Wavelet

#7DC4CD

Not a Cloud in Sight

#85C8D3

After the Rain

#8BC4D1