bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Alamosa Green

A Alamosa Green egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú zöld szín.

zöld
közepes világosságú
visszafogott
meleg tónusú

HEX

#939B71

RGB

rgb(147, 155, 113)

HSL

hsl(71, 17%, 53%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#939B71

Legközelebbi: Alamosa Green

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Alamosa Green színértékei

HEX

#939B71

RGB

rgb(147, 155, 113)

HSL

hsl(71, 17%, 53%)

Színcsalád

zöld

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Alamosa Green színről?

A Alamosa Green HSL világossága 53%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 17%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 71°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (67/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (61/100).

Világosság

53%

közepes világosságú

Telítettség

17%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

67/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

7.17:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

7.17:1

A fekete szöveg és a Alamosa Green háttér kontrasztaránya 7.17:1.

WCAG / fehér szöveg

2.93:1

A fehér szöveg és a Alamosa Green háttér kontrasztaránya 2.93:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Alamosa Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.17:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Alamosa Green komplementer árnyalata #7A739C, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #9C8F73 és #809C73.

Komplementer

#7A739C

Legközelebbi név: Benimidori Purple

Analóg −30°

#9C8F73

Legközelebbi név: Rustic Hacienda

Analóg +30°

#809C73

Legközelebbi név: Amulet

Fejlesztőknek

Használd a Alamosa Green színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#939B71

--color-alamosa-green: #939B71;

Árnyalatok

A Alamosa Green világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F4F5F1

Classic Chalk

100

#E4E6DC

Crystal Brooke

200

#CED2BF

Merry Music

300

#B9BEA3

Quiet Waters

400

#A3AA86

Cucumber Crush

500

#939B71

Alamosa Green

600

#848C66

Green Coconut

700

#6E7455

Herb Cornucopia

800

#585D44

Tree of Life

900

#424633

Country House Green

Gyors értékelés

Mire jó a Alamosa Green?

Gyors áttekintés arról, hogy a Alamosa Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Alamosa Green

#939B71

Elsődleges márkaszín

Használható

61/100

Kiemelőszín

Használható

46/100

CTA / gomb

Használható

54/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

61/100

Szövegszín

Használható

54/100

Border / elválasztó

67/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Alamosa Green színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Alamosa Green színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Alamosa Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Fűszeres Indigó Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#689CB6

#B57DA2

#90A36C

#F0F0F0

#242424

Borostyán Palakő Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#68A6B6

#B57DAA

#98A36C

#F0F0F0

#242424

Barackos Égbolt Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6872B6

#B8917A

#92A76C

#EBEBEB

#292929

Őszi Erdő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6891B6

#B57D9B

#89A36C

#F0F0F0

#242424

Barackos Lagúna Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#687CB6

#B88A7A

#98A76C

#EBEBEB

#292929

Terrakotta Horizont No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#68B1B6

#B57DB1

#9FA36C

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Alamosa Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.93:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

7.17:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 7.17:1

A színről

01

Milyen szín a Alamosa Green?

A Alamosa Green (#939B71) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.

02

A Alamosa Green megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Alamosa Green?

A Alamosa Green különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Alamosa Green?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Alamosa Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Alamosa Green nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Alamosa Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Alamosa Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Alamosa Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Alamosa Green használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Alamosa Green használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Alamosa Green – kérdések és válaszok

Milyen szín a Alamosa Green?

A Alamosa Green (#939B71) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 71° árnyalat, 17% telítettség és 53% világosság.

Milyen színek illenek a Alamosa Green színhez?

A HSL színkör alapján a Alamosa Green komplementer árnyalata #7A739C, amelyhez a Benimidori Purple áll közel. Analóg kombinációhoz a #9C8F73 és #809C73 árnyalat használható; ezekhez a Rustic Hacienda és Amulet áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Alamosa Green webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Alamosa Green legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (67/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (61/100). 53%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Alamosa Green háttéren?

A Alamosa Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.17:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.17:1, a fehér szövegé 2.93:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Alamosa Green?

A Alamosa Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 54/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Alamosa Green színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Alamosa Green (#939B71), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.17:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Alamosa Green háttérszínként?

A Alamosa Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 53%-os világossága és 17%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Alamosa Green HEX, RGB és HSL kódja?

A Alamosa Green HEX kódja #939B71. RGB értéke 147, 155, 113, HSL értéke pedig 71°, 17%, 53%.

Fedezz fel további színeket

A Alamosa Green színhez hasonló árnyalatok

Silk Road

#97976F

Guacamole

#95986B

Boston Fern

#90966D

Ivy Enchantment

#93A272

Lady Fern

#8FA174

Usuao Blue

#8C9C76

Dry Hemlock

#909373

Exotic Palm

#909969