bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Abyssal Depths

A Abyssal Depths egy sötét, élénk és hideg tónusú kék szín.

kék
sötét
élénk
hideg tónusú

HEX

#10246A

RGB

rgb(16, 36, 106)

HSL

hsl(227, 74%, 24%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#10246A

Legközelebbi: Abyssal Depths

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Abyssal Depths színértékei

HEX

#10246A

RGB

rgb(16, 36, 106)

HSL

hsl(227, 74%, 24%)

Színcsalád

kék

Világosság

sötét

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Abyssal Depths színről?

A Abyssal Depths HSL világossága 24%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 74%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 227°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (85/100), ezt követi a szövegszín (83/100).

Világosság

24%

sötét

Telítettség

74%

erősen telített

Legjobb szerepkör

85/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

14.17:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

1.48:1

A fekete szöveg és a Abyssal Depths háttér kontrasztaránya 1.48:1.

WCAG / fehér szöveg

14.17:1

A fehér szöveg és a Abyssal Depths háttér kontrasztaránya 14.17:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Abyssal Depths háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.17:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Abyssal Depths komplementer árnyalata #6A5710, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #10516A és #2A106A.

Komplementer

#6A5710

Legközelebbi név: Brussels Sprout Green

Analóg −30°

#10516A

Legközelebbi név: Tanzanite Blue

Analóg +30°

#2A106A

Legközelebbi név: Nebula Night

Fejlesztőknek

Használd a Abyssal Depths színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#10246A

--color-abyssal-depths: #10246A;

Árnyalatok

A Abyssal Depths világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#E7E9F0

Diamond Cut

100

#C3C8DA

Iced Lavender

200

#939CBC

Thistle Down

300

#64719E

Blueberry Patch

400

#344580

Indigo Night

500

#10246A

Abyssal Depths

600

#0E205F

Pure Midnight

700

#0C1B50

Downriver

800

#0A1640

Deep Cove

900

#071030

Squid’s Ink

Gyors értékelés

Mire jó a Abyssal Depths?

Gyors áttekintés arról, hogy a Abyssal Depths milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Abyssal Depths

#10246A

Elsődleges márkaszín

67/100

Kiemelőszín

72/100

CTA / gomb

73/100

Háttérszín

Kiváló

85/100

Kártya / surface

Óvatosan

25/100

Szövegszín

Kiváló

83/100

Border / elválasztó

Óvatosan

25/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Abyssal Depths színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Abyssal Depths színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Abyssal Depths vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Napfényes Korall Tone

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#931022

#2B9E1A

#18257C

#F6EAEB

#30171B

Napfényes Lagúna Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#871D1D

#279027

#232371

#F4ECEC

#2B1D1D

Mézes Bor Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#871D2B

#359027

#232D71

#F4ECED

#2B1D1E

Mézes Erdő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#931010

#1A9E1A

#18187C

#F6EAEA

#301717

Napfényes Korall

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#87471D

#259388

#222B77

#F1E9E4

#312721

Réz Kert No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#931033

#3D9E1A

#18327C

#F6EAED

#30171E

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Abyssal Depths háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

14.17:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

1.48:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 14.17:1

A színről

01

Milyen szín a Abyssal Depths?

A Abyssal Depths (#10246A) egy sötét, élénk és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.

02

A Abyssal Depths megjelenése

Sötétebb karaktere miatt erőteljesebb vizuális jelenlétet ad, és világos elemekkel markáns kontraszt alakítható ki. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Abyssal Depths?

A Abyssal Depths különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Abyssal Depths?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Abyssal Depths különösen jól működhet fő háttérszínként, sötét szekciókban, erős tipográfiai kontraszt mellett vagy prémium kiemelőszínként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Abyssal Depths stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Abyssal Depths használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Abyssal Depths erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Abyssal Depths karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Abyssal Depths intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Abyssal Depths használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Abyssal Depths – kérdések és válaszok

Milyen szín a Abyssal Depths?

A Abyssal Depths (#10246A) egy sötét, élénk és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 227° árnyalat, 74% telítettség és 24% világosság.

Milyen színek illenek a Abyssal Depths színhez?

A HSL színkör alapján a Abyssal Depths komplementer árnyalata #6A5710, amelyhez a Brussels Sprout Green áll közel. Analóg kombinációhoz a #10516A és #2A106A árnyalat használható; ezekhez a Tanzanite Blue és Nebula Night áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Abyssal Depths webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Abyssal Depths legerősebb szerepköre háttérszín (85/100), ezt követi a szövegszín (83/100). 24%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Abyssal Depths háttéren?

A Abyssal Depths háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.17:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 1.48:1, a fehér szövegé 14.17:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Abyssal Depths?

A Abyssal Depths számított CTA-alkalmassági pontszáma 73/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Abyssal Depths színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Abyssal Depths (#10246A), a fehér szöveg ajánlott, mert 14.17:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Abyssal Depths háttérszínként?

A Abyssal Depths háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 85/100. 24%-os világossága és 74%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Abyssal Depths HEX, RGB és HSL kódja?

A Abyssal Depths HEX kódja #10246A. RGB értéke 16, 36, 106, HSL értéke pedig 227°, 74%, 24%.

Fedezz fel további színeket

A Abyssal Depths színhez hasonló árnyalatok

Pure Midnight

#112266

Dark Sapphire

#082567

Deep Sapphire

#082466

Midnight Crest

#112473

Black Sea Night

#052462

Schiava Blue

#192961

20000 Leagues Under the Sea

#191970

Funnel Cloud

#113366